• 0212 221 00 09
  • gulteknikservisinfo@gmail.com
Kombi Su Akıtıyor
  • 2282
  • 0

Kombi Su Akıtıyor

Kombiler belirli bir basınca kadar içinde su tutabilirler ve gereğinden fazla olan suyu tahliye vanası ile dışarı atar. Kombinin su akıtmasının başlıca sebepleri şunlardır;

2 Bardan fazla su vermek

Kombiler belirli bir basınca kadar içinde su tutabilirler ve gereğinden fazla olan suyu tahliye vanası ile dışarı atar.Su doldurma musluğu ile 1.5 ile 2 bar arası su vermemiz gerekiyor aksi takdirde su akıtmaya başlayabilir.

Su doldurma musluğu arızalı

Su doldurma musluğu kombiye gerekli olan suyu vermeyi sağlar.Musluk zamanla suyun basıncı ile arızalanabilir.Arızalı olduğunda ise kombinin basınç saati kendi kendine yükselir.Bu yükselme suyun basıncına göre değişir belki bir günde belki 10 dakika içinde 3 bara gelerek tahliye vanasının suyu boşaltmasını sağlar.

Eşanjör Patlak

Eşanjör  kombi içinde ısı transferinin gerçekleştiği parçadır.Kalorifer tesisatı sıcak halde bu alanda devir daim olarak soğuk kullanım suyunu ısıtır.Kalorifer tesisatında ki basıncı biz 1 bara ayarlarız bu eşanjör patlak olduğu zaman kullanım suyu kalorifer tesisatına dolar ve deliğin büyüklüğüne ve suyun basıncına göre su tahliye musluğundan su akıtır.

Tahliye vanası arızalı

Tahliye vanası kombi içerisinde ki fazla suyun kombiye zarar vermemesi için önemli bir parçadır.Bu parça kombi içinde ki basıncın 3 e geldiğinde su akıtması ile görevlidir.Bu parça sadece bar yükseldiğinde su akıtmaz conta kısmı yırtıldığında ve pislik geldiğinde su akıtır.

Sizin de kombi su akıtıyor arızası ile karşı karşıya iseniz bizleri 0212 221 00 09 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

prokombiservisi
Servisi Ara