ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
DOWNLOAD
Download BrochureDownload Summary

KOMBİ ARIZALARI

Kombiler bizlere günlük hayatımızda son derece kolaylık sağlayan cihazlardır.Kombi elektrik ile çalışan ve doğal gaz (lpg) ile suyu ısıtan bir cihazdır.Kombiler soğuk kış aylarında ve sıcak yaz aylarında bizlere hizmet eder.Diğer bütün elektronik veya mekanik eşyalar gibi kombiler de bakıma ihtiyaç duyar.Kombilerin genellikle karşılaştığımız arızalar şunlardır;

 Kombi Çalışmıyor:

Kombi Çalışmıyor arızası çok genel bir arıza tanımıdır.Kombi çalışmıyor arızası ile karşılaştığımızda öncelikle kombiye elektrik geliyor mu gelmiyor mu bunu bilmemiz gerekiyor.Sigorta kutusuna bakıp atık sigorta var mı yok mu onu kontrol etmeniz gerekiyor.Eğer atık bir sigorta yok ise kombinin kontrol panelinde  herhangi bir arıza ışığı yanıyor mu buna bakmanız gerekiyor.Gaz uyarı işığı,düşük veya yüksek basınç gibi durumlarda kombi kendini emniyet konumuna alarak gaz vanasının açılmasını veya su bar göstergesinin 1.5 , 2 bar civarına getirmeniz gerekiyor.Suyu fazla ise boşaltmanız eksik ise su doldurma musluğu vasıtası ile doldurmanız gerekiyor.Eğer böyle bir durum yok ise muhtemelen teknik bir arıza vardır.Bunun için prokombi servisini arayabilir teknik destek  almanız gerekebilir.

 Kombi Petekleri Isıtmıyor:

Kombilerin belirli bir kapasitesi vardır.Evinizin kapasitesine göre kombi taktırmalısınız.Genelde peteklerin ısıtmaması bu sebebtendir. Çünkü  kombiler belirli bir kapasite üzerine hesaplanarak gaz tüketimi elektrik tüketimi devir daim pompası takılır.Eğer siz büyük bir evde küçük bir kombi kullanırsanız çok büyük bir ihtimalle yüksek doğalgaz faturası ile karşı karşıya kalacak ve buna rağmen istediğiniz konforda ısınmayacaksınız. Peteklerin ısıtmamasının bir diğer sebebi ise kombinizin bakımlarını aksatmanız veya yaptırmamanız.Kombinizin altında bulunan dört adet borunun 2 adeti kalorifer tesisatının 2 adeti ise de kullanım suyuna aittir.Kalın olan en sağdaki boru kalorifer dönüş borusu olmak ile beraber tesisatınızdaki pisliği tutan filtrenin bulunduğu borudur.Bu filtre her yıl kış aylarına girmeden temizlenmesi gerekir.Eğer bu filtre temiz ve hala ısıtma alamıyorsanız peteklerinizi temizletmenizi öneririz.

Kombi Su Akıtıyor:

Kombi su akıtıyor arızası çok geniş bir arıza çeşitidir.Genellikle karşılaştığımız arızalar şu şekildedir.3 bar emniyet ventili adlı parça zamanla hasar görür ve artık basınca dayanamayarak suyu sızdırır.Su doldurma musluğunun contası yırtılır ve kendi kendine kombinin içine su alır.3 barı geçtiği zaman kombinin parcalarına zarar gelmemesi için emniyet ventili aşırı suyu dışarı akıtır.Eşanjör adlı parça ise kullanım suyunun ısındığı parçadır.Sıcak su ve soğuk bu parçada karşılasır ve soğuk su burada ısınır.Eşanjör adlı parça delinir ise şebeke suyunu kombinin kalorifer suyuna karıştırır.Bu sebep ile de basınç yükselir ve emniyet ventili fazla suyu dışarı atar.Bir diğer sebep ise genleşme tankıdır.Eğer bu tank da delinir ise kombinin basıncı yükselir vede emniyet vanası fazla suyu tahliye eder.

Our professionals know how to handle a wide range of car services. Whether you drive a passenger car or medium sized truck or SUV, our mechanics strive to ensure that your vehicle will be performing at its best.

NEDEN BİZ

Pro kombi servisi müşterilerine soğuk kış günlerinde hiçbir kombi müşterisini mağdur etmemek için 7/24 saat olarak hizmet vermektedir.Kombilerin arızasız bir şekilde çalışması için periyodik olarak bakımlarını yaptırmalısınız.

POPÜLER SORULAR

  • KOMBİ ÇALIŞMIYOR

    Eğer kombi hiç çalışmıyor ise elektrik hattını kontrol edin.Eğer elektrik hattınızda sorun yoksa elektrik hattınızda sıkıntı vardır. Prokombiservisi’ni arayarak servis talebi oluşturun.

  • KOMBİ SUYU ISITMIYOR

    Kombiler suyu ısıtmadığı zaman genellikle 3 yollu hidrolik vana,hidrolik vana contası,sıcak su sensörü, kullanım suyu akış kontrol kartı veya okuyucusu gibi parçalar arıza yapmaktadır.

  • KOMBİ SU AKITIYOR

    Kombiler su akıtıyor ise genellikle 3 bar emniyet ventili veya su doldurma musluğu,eşanjor,genleşme tankı gibi parçalar arıza vermektedir.

© Copyright 2017 Gül Teknik Kombi Servisi. Yetkili firma değiliz garantili ürünler için bir işlem gerçekleştirmiyoruz.
Aramak İçin Dokunun